اولین پایگاه اینترنتی مهندسان و دانشجویان صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال
این وبلاگ در سال 1383 به منظور ایجاد ارتباط مستمر بین دانشجویان و دانش آموختگان رشته مهندسی صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال تاسیس گردید. لطفا جهت استفاده از منوی سمت راست وبلاگ چند لحظه صبر کنید

تاريخ : چهارشنبه ٢٩ خرداد ۱۳۸٧

نفر اول انتخابات کانون فارغ التحصیلان

در دانشگاه آزاد تهران شمال یک صنایعی هست لبخند

سلام،

از تمامی دوستانی که من را به عنوان کاندیدای برتر خود انتخاب کردند،‌بسیار سپاسگزارم و آرزوی موفقیت برای تمامی آنها دارم.

امروز، چهارشنبه ٢٩-٠٣-١٣٨٧ انتخابات کانون فارغ التحصیلان در دانشگاه آزاد تهران شمال برگزار گردید و من با حداکثر آرا به عنوان نفر اول انتخابات اعضای هیات اجرایی کانون فارغ التحصیلان در این دانشگاه برگزیده شدم.

تاریخچه دانشگاه آزاد تهران شمال به سال ۱۳۶۵ بر می‌گردد که این دانشگاه تاسیس شده و تا به امروز چیزی حدود پنجاه هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. قطعا با استفاده از پتانسل‌های موجود در بین فارغ التحصیلان این دانشگاه می‌توان فعالیت‌های مختلفی را در ارتباط با دانشجویان و دانش‌آموختگان انجام داد.

ضمنا اینجانب آماده دریافت تمامی نقطه نظرات و پیشنهادات شما دوستان گرامی می‌باشم.ارسال توسط مباشرفر

لیست نامزدهای انتخاباتی

هیات اجرایی کانون فارغ التحصیلان اعلام شد

سلام

لیست نهایی انتخابات اعضای هیات اجرایی کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اعلام شد. پس از بررسی انجام شده بر روی نامزدهای انتخاباتی، من هم که قبلا ثبت نام کرده بودم در  لیست ٢۶ نفره دانشگاه آزاد واحد تهران شمال در بین سایر نامزدهای هیات اجرایی کانون فارغ التحصیلان قرار گرفتم.برای اطلاع از مشخصات نامزدها کلیک کنید

لطفا اینجا را کلیک کنید تا به صفحه اسامی نامزدها وارد شده و در وسط صفحه اسامی نامزدهای مربوط به دانشگاه آزاد واحد تهران شمال را مشاهده خواهید کرد.

جلسه انتخابات اعضای هیات اجرایی در روز چهارشنبه ٢٩/٠٣/٨٧ از ساعت ١۴:٣٠ الی ١٧ در سالن اجتماعات دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد واحد تهران شمال به نشانی خیابان پاسداران- میدان هروی خیابان مکران جنوبی- کوچه بوستان ١٠ پلاک ٢۵ برگزار می‌شود.

از تمامی دوستان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه تهران شمال (بخصوص رشته مهندسی صنایع) دعوت می‌کنم که در جلسه انتخاب اعضای هیات اجرایی کانون فارغ التحصیلان شرکت نمایند. برای اطلاع از شرایط رای دهندگان در انتخابات کلیک کنید.

محمدرضا مباشرفر: کاندید هیات اجرایی کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد واحد تهران شمالارسال توسط مباشرفر
تاريخ : جمعه ۱٧ خرداد ۱۳۸٧

اولین روز ورود نیروی جدید را در محل کار چگونه برگزار کنیم

اولین روز کار همیشه آکنده از اوقات هیجان انگیزی برای کارفرما و نیز نیروی جدید کار است، به خصوص اگر این موضوع اولین تجربه هرکدام باشد. طبق یک اصل روانشناسی، کیفیت اولین ارتباط، سنگ بنایی برای نوع و سطح ارتباطی است که بین افراد و گروه‌ها برقرار می‌شود. بنابراین از اهمیت اولین روز حضور کاری یک نیروی جدید نباید غفلت ورزید. بدیهی است روند اجتماعی کردن نیروی جدید در محل کار که از آن به «جا افتادن» هم تعبیر می‌شود، می‌تواند موجب افزایش بهره‌وری و کوتاه شدن زمان خو گرفتن با محیط کار شود. بنابراین شایسته است که فرد تازه وارد را به عنوان عضو جدید خانواده کاری به همکاران و همکاران را نیز با نام و سمت به وی معرفی کنید. برای تقویت روحیه تازه وارد می‌توانید هنگام معرفی به برخی مزیت‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد وی در مجموعه، اشاره کنید یا وظایف همکاران را به طور اجمال و اختصار در قالب گفت وگو و همراه با کمی مزاح برای او بیان کنید.ادامه مطلب...
ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : پنجشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٧

ده نکته راجع به ایجاد تغییر شغلی موفق

آیا فقط بدنبال یک شغل بهتر هستید؟ شاید بدنبال یک حرفه پردرآمد هستید! حرفه‌ای که با مهارت‌ها و علائق، ارزش‌ها و طرح‌های آینده شما بهتر مطابقت داشته باشد. اما دقیقاً راجع به یک وضعیت تغییر شغلی چه دیدگاهی دارید و چگونه عمل می‌کنید؟
نگاه جدی به مسأله نتایج و احتمالات قبل از کوشش به انتخاب زمینه شغلی جدید، بسیار مهم است.
هنگام انتقال از شغل فعلی به شغل بعدی ، ده نکته را مورد توجه قرار دهید :


۱) طرح و نقشه روشنی داشته باشید
ظریف‌ترین گامی که می‌توانید بردارید این است که یک استراتژی تغییر شغلی مؤثری طرح‌ریزی نمائید، استراتژی که یک طرح عملی کامل بوده و موضوعات مالی، تحقیقی، آموزشی و پرورشی را در خود داشته باشد. بخاطر داشته باشید که یک تغییر شغلی موفق می‌تواند چند ماه یا بیشتر بطول انجامد تا کامل گردد، بنابراین باید صبور باشید.ادامه مطلب...
ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : چهارشنبه ۱٥ خرداد ۱۳۸٧

تورهای یک روزه کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد

سلام

قابل توجه فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی، کانون فارغ التحصیلان اقدام به برگزاری تورهای یک روزه با امکانات ویژه‌ای برای اعضای خود نموده است. از آن جمله می‌توان به تورهای یک روزه کلاردشت، ماسوله، ابیانه،‌ محلات اشاره کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : سه‌شنبه ۱٤ خرداد ۱۳۸٧

رابطه توان و ادعا

سلام

شاید در محیط کار و زندگی خودتان با افرادی طرف هستید که همواره بر روی خیلی موضوعات غیر مرتبط با آنها شروع به اظهار نظر می‌کنند.

امروز که داشتم پیغام‌های خودم را بررسی می‌کردم به جمله جالبی برخورد کردم که دوست خوبم متین کریمی‌نیا برای من ارسال کرده بود.

"حاصل ضرب توان در ادعا مقداری ثابت است . هرچه توان انسان کمتر باشد ، ادعای او بیشتر است و هرچه توان انسان بیشتر شود ، ادعایش ... ؟! "ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸٧

مانند یک مدیر عامل حرفه ای فکر کنید

ممکن است هنوز مدیر عامل نشده باشید، اما دلیل بر این نیست که نمی توانید دو سه چیز هم از رئیستان یاد بگیرید. اگر یاد بگیرید که چطور مثل یک مدیر عامل رده بالا فکر کنید، هیچ وقت عقب نخواهید ماند.

در اینجا به چند طرز تفکر مدیر عاملی اشاره می کنیم. باز به یاد داشته باشید: حتی اگر مدیر عامل هم نباشید، این طرز تفکر ها می تواند به شما کمک کند.

۱) تصویر بزرگ را ببینید

اسیر کارهای روزمره تان نشوید. اگر هر روزتان مثل دیروز است، باید فکری به حال آن کنید. همیشه به خود یادآوری کنید که دلیل کار کردنتان چیست. برای خود هدف بسازید. (و وقتی به اهداف خود رسیدید برای خود جایزه تعیین کنید.) سعی کنید مسئولیت های مختلفی در اداره بگیرید تا کارتان از یکنواختی در بیاید.

برای مثال، اگر چند روز در هفته کار می کنید، این برنامه کاری ممکن است برایتان خسته کننده شود. اما دیدن نتایج مثبت پایانی، و گاه گاهی به خود مرخصی دادن از یکنواختی و خسته کنندگی آن کمتر می کند. نکته اینجاست که در کار همیشه باید تصویر بزرگ را ببینید، نه هیچ چیز دیگری ...ادامه مطلب...
ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : جمعه ۱٠ خرداد ۱۳۸٧

نظر سنجی اس ام اسی

سلام

از مصادیق جدید استفاده از تکنولوژی همین اس ام اس است که بعضا برای ارسال جک و ... مورد استفاده قرار می گیرد. حالا چند وقتی است که وب سایت وبگذر با بکارگیری این تکنولوژی یک کاربرد جدید از اس ام اس را برای بلاگرها به معرض نمایش گذاشته است.

من هم با توجه به نزدیک بودن انتخابات هیات اجرایی کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اقدام به برگزاری یک نظر سنجی از همین طریق در این وبلاگ نموده ام.

جهت شرکت در این نظر سنجی لطفا به قسمت امکانات جانبی این وبلاگ در سمت چپ همین صفحه مراجعه کرده و بر روی نظر سنجی اس ام اسی کلیک کنید تا روش نظر سنجی برای شما شرح داده شود.

منتظر دریافت اس ام اس شما هستم.

۱۲-۰۳-۷۸ سلام SMS نزنید که تکنولوژی خراب شده چشمک این هم از مزایای استفاده از تکنولوژی ...

 ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۸٧

اعلام اسامی نامزدهای هیات اجرایی کانون تا 16 خرداد


سلام

رئیس ستاد انتخابات کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام نهایی نامزدهای هیات‌های اجرایی کانون فارغ‌التحصیلان تا 16 خرداد ماه خبر داد ... برای دریافت متن کامل خبر اینجا را کلیک کنید.

یکی از کاندیدای هیات اجرایی کانون فارغ التحصیلان از گروه مهندسی صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال می‌باشد.می‌تونید حدس بزنید که چه کسی است؟ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : سه‌شنبه ٧ خرداد ۱۳۸٧

دوره‌های عالی مدیریت - در سطح کارشناسی ارشد

سلام

قابل توجه تمامی دوستانی که تمایل به ادامه تحصیل در دوره‌های مدیریت عالی دارند.

سازمان مدیریت صنعتی که از قدیمی ترین موسسات آموزشی در  مباحث مدیریتی در ایران می باشد(تاریخچه سازمان و خانه مدیران) اقدام به پذیرش دانشجو از طریق برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه نموده است.

رشته‌های اعلام شده شامل ٧ گرایش MBA به همراه مدیریت سیستم و بهره وری، مدیریت منابع انسانی، مدیریت کسب و کار الکترونیکی و مدیریت فناوری اطلاعات می باشد.

قابل ذکر است تمامی عناوین دروس مربوط به دوره به همراه سرفصل های تدریس آن در وب سایت سازمان مدیریت صنعتی موجود است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید تا به صفحه مربوط به پذیرش دانشجو در سازمان مدیریت صنعتی وصل شوید.ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : دوشنبه ٦ خرداد ۱۳۸٧

وضعیت امنیت اطلاعات در ۲.۰ Web

وضعیت امنیت در ۲.۰ Web آن قدرها که گمان می‌رود و تبلیغ می‌شود، ‌ترسناک و دلهره آور نیست و به هر طریق فواید بی‌شمار آن بر معایب اندک آن می‌چربد. کارآمدترین راهکار امنیتی در Web ۲.۰ نیز یک سیستم ساده و در عین حال هوشمند، مانند فناوری مشهور NanoScan است که بر خلاف ابزار سنتی حفاظت از اطلاعات، قادر به عملکرد کاملاً آنلاین، شناسایی سریع فعالیت های مشکوک و مخرب و انسداد دسترسی کاربران به محتویات آلوده‌کننده وب بوده و با استفاده از پردازش فوری اطلاعات امنیتی و اتخاذ راهکارهای جهانی و عمومی، کلیه کاربران اینترنت و به ویژه Web ۲.۰ را در برابر تهدیدات جدید حفاظت نماید.ادامه مطلب...
ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : یکشنبه ٥ خرداد ۱۳۸٧

شرکت راهبرد طرح شایگان

 

این شرکت با هدف ارایه خدمات مهندسی صنایع و مدیریت تکنولوژی در بخش های مختلف صنعتی و خدماتی در سال 1387 تاسیس گردیده است.

شرکت در دو زمینه اصلی مشاوره و آموزش بصورت تخصصی آماده همکاری با سازمان ها و یا اشخاص متقاضی خدمات می باشد. بهره گیری از پرسنل توانمند و صاحب دانش و نوآوری به عنوان مزیت رقابتی شرکت تلقی می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس http://www.raahbord.ir/ مراجعه نموده و یا با شماره تماس 09123375116 ( علی نعمانی) تماس بگیرید.

 

با تشکر

علی نعمانی( مشاور ارشد و عضو هیئت مدیره )

کارشناس مهندسی صنایع

کارشناس ارشد مدیریت تکنولوژیارسال توسط مباشرفر
تاريخ : شنبه ٤ خرداد ۱۳۸٧

ده درس مهم در تجارت اینترنت !


● درس اول
یکی از کارهائی که باید اولویت بالائی برای شما داشته باشد، جمع آوری آدرس پست الکترونیک بازدید کنندگان سایت شما است. از زمان شروع سایت، به جمع آوری آدرس‌ها بپردازید. تهیه یک لیست از مشتریان بالقوه خدمات شما، یک الزام است. هرچند ارائه یک خبرنامه الکترونیک بسیار عالی است ولی خیلی ضروری نیست. شما می‌توانید به لیست خود، تغییرات سایت، محصولات جدید یا هرچیز دیگری که دوست دارید ارسال کنید.
توجه داشته باشید که تا زمانی که لیست شما کوچک است، می‌توانید آن را توسط نرم افزار پست الکترونیک موجود در رایانه خود پیش ببرید ولی وقتی لیست شما بزرگ شود، مثلا از ۱۰۰ آدرس بیشتر شود، دیگر باید به دنبال ابزارهای مخصوص مدیریت لیست باشید و یا از سایت‌های مخصوص این کار استفاده کنید. خدمات سایت
http://www.ymlp.com کمک بزرگی در این زمینه است. سایت یاهو هم خدمات مناسبی در این زمینه ارائه می کند.ادامه مطلب...
ارسال توسط مباشرفر

به به، به دانشگاه آزاد

سلام، چهار خبر درباره دانشگاه آزاد و کانون فارغ التحصیلان

١- اواخر خرداد؛ برگزاری انتخابات در واحدهای منطقه 8

رئیس منطقه 8 کانون فارغ التحصیلان از کلیه فارغ التحصیلان عضو واحدهای علوم وتحقیقات، تهران جنوب، تهران شمال، تهران مرکزی، شهرری، تهران پزشکی، اسلامشهر، دندانپزشکی وعلوم داروئی دانشگاه آزاد اسلامی که عضو کانون التحصیلان می باشند دعوت کرد با مراجعه به معاونت‌های دانشجویی بعنوان کاندیدهای هیات اجرایی کانون آن واحدها ثبت نام کنند... برای مطالعه کل خبر روی لینک بالا کلیک کنید.

٢- نشریه جدید کانون فارغ‌التحصیلان منتشر می‌شود

عباسی انارکی در ادامه تصریح کرد: این نشریه با 16 صفحه رنگی به موضوعاتی از قبیل کار، اشتغال، فرصت‌های کارآفرینی و مسائل آموزشی، تخصصی و ادامه تحصیل فارغ التحصیلان، پوشش کامل اخبار کانون فارغ التحصیلان و معرفی تسهیلات ویژه فارغ التحصیلان خواهد پرداخت... برای مطالعه کل خبر روی لینک بالا کلیک کنید.

٣- تخفیف 50 درصدی اشتراک روزنامه همشهری برای اعضاء کانون

اعضای کانون فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی با تمدید مجدد تخفیف 50 درصدی  اشتراک روزنامه همشهری در سال 87 می‌توانند مشترک نیم بهای این روزنامه شوند...

۴- تخفیف عضویت در باشگاه انقلاب

علاقمندان با در دست داشتن اصل کارت عضویت (دارای اعتبار) خود یا اصل معرفی نامه از کانون می‌توانند به واحد پذیرش مجموعه ورزشی انقلاب واقع در اتوبان چمران، جنب درب جنوبی نمایشگاه بین‌المللی، مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب مراجعه کرده و از تخفیف نیم بها برخوردار شوند...

مهران عباسی در پایان خاطر نشان کرد: فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی که تاکنون به عضویت کانون درنیامده‌اند به منظور استفاده از تسهیلات و تخفیف‌های کانون می‌توانند به آدرس تهران – پاسداران – نیستان نهم سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی – دفتر کانون فارغ‌التحصیلان مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 22585600-22548581 تماس بگیرند...ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : پنجشنبه ٢ خرداد ۱۳۸٧

ویژگی‌های یک مقاله برای انتشار در نشریات علمی - پژوهشی

مقدمه
در این نوشته به ویـژگی‌هـای کلّی یک مقاله علمی - پژوهشی برای انتشــار در نشریاتـی که مقـالات آنها مـورد داوری قرار می‌گیرند (Refereed Journals) پرداخته شده است. این نشریات یا مجلّه‌ها پس از دریافت مقاله آن را برای داوری نزد سه یا چند نفر از داوران که به موضوع مورد بحث مقاله آشنایی دارند ارسال می‌دارند. پس از دریافت نظرات و پیشنهادات داوران، در صورتی که مقاله قابلّیت انتشار داشته باشد، نشریه مقاله مورد بحث را منتشر می‌نماید. چارچوب‌های آورده شده در این نوشته نیز می‌تواند برای مقاله‌های ارسالی برای همایش‌های علمی که مقالات آنها داوری می‌شوند مورد توجّه قرارگیرد.ادامه مطلب...
ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : پنجشنبه ٢ خرداد ۱۳۸٧

ممکن است

 کشاورزی بود که تنها یک اسب برای کشیدن گاوآهن داشت. روزی اسبش فرار کرد. همسایه ها به او گفتند: "چه بد اقبالی!"او پاسخ داد: "ممکن است"

روز بعد اسبش با دو اسب دیگر برگشت. همسایه ها گفتند: "چه خوش شانسی!"او گفت:"ممکن است"

پسرش وقتی در حال تربیت اسبها بود افتاد و پایش شکست. همسایه ها گفتند: چه اتفاق ناگواری!"او پاسخ داد: "ممکن است"

فردای آن روز برای سربازگیری به روستای آنها آمدند اما پسر او را نبردند. همسایه ها گفتند:"چه خوش شانسی!"او گفت: "ممکن است!"

 و این داستان همچنان ادامه دارد [...] همانطور که زندگی ادامه دارد.

منبع: یادداشتهایی از یک دوست - آنتونی رابینز

از دوست خوبم ابوالفضل صادقیان بابت ارسال این مطلب سپاسگزارمارسال توسط مباشرفر
آخرین مطالب