اولین پایگاه اینترنتی مهندسان و دانشجویان صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال
این وبلاگ در سال 1383 به منظور ایجاد ارتباط مستمر بین دانشجویان و دانش آموختگان رشته مهندسی صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال تاسیس گردید. لطفا جهت استفاده از منوی سمت راست وبلاگ چند لحظه صبر کنید

تاريخ : دوشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٧

جشن  چهارمین سال تولد وبلاگ


 سلام
۲۸- ۰۴ -۱۳۸۳ بود که این وبلاگ را به همون دلیلی که در بالای صفحه نوشتم راه‌اندازی کردم و آلان چهارمین سال تولد آن را جشن می‌گیرم. همه دعوت هستید به صرف چند تا کامت خوب این چهار سال اندازه یک دوره لیسانس طول کشیده و برای من بیشتر از یک دوره لیسانس تجربه به همراه داشته است.
امیدوارم که برای شما هم مفید واقع شده باشد. در طی این مدت خیلی از دوستان لطف داشتند و با ارسال مقاله و گذاشتن کامنت من را یاری می‌کردند و خوشبختانه امروز این وبلاگ در بین سایر وبلاگ‌های تخصصی مهندسی صنایع جای خود را باز کرده است. 
تا آلان ۲۵۷ یادداشت در این وبلاگ نوشته شده است که تا همین لحظه ۹۶۴ اظهار نظر شما ثبت شده است.


به کسی که ۱۰۰۰ اُمین اظهار نظر را در وبلاگ من بنویسد جایزه می دهم ... پس همین الان اقدام کنید
 حتما در نظر سنجی مربوط به نمره عملکرد وبلاگ در طی این چهار سال شرکت کنیدارسال توسط مباشرفر
تاريخ : جمعه ۱٤ تیر ۱۳۸٧

مواردی که نباید با همکارانتان در میان بگذارید

چیزهای مشخصی وجود دارد که نیازی نیست همکاران در مورد یکدیگر بدانند.این اتفاق ممکن است قبلا برای هر کسی رخ داده باشد. رشته‌ای از کلمات در مورد موضوعی که خودتان آن‌را انتخاب کرده‌اید را بر زبان جاری می‌کنید، مدت زیادی حرف می‌زنید و تا زمانی که مخاطبان‌تان به آن توجه کنند این زیاده گویی را ادامه می‌دهید. نوعی از سخنان بیهوده و نا‌مفهوم که متوقف نخواهد شد، مگر اینکه فرد دیگری صحبت شما را قطع کند. صحبت‌های تند و ناشمرده که ناچارا، تنها اگر شما بخواهید به پایان می‌رسند.
بله، مریضی وراجی هرگزچیز خوبی نیست، حتی می‌تواند در بعضی جاها مثل محل کار خیلی بدتر هم باشد.
چیزهای مشخصی وجود دارد که نیازی نیست همکاران در مورد یکدیگر بدانند. به‌طور مثال برنامه‌ی بچه دار شدن شما و یا بحث‌هایی در مورد معده‌ی شما، اما به نظر می‌آید که بعضی از مردم نمی‌توانند سکوت کنند.
لیندا لپک (Linda Lopeke) یک متخصص پیشرفت در مشاغل و تولید کننده برنامه‌های مشاوره‌ای شروع هوشمندانه واقعی(SmartStart Virtual Mentoring Programs) می‌گوید:
بعضی از مردم صحبت می‌کنند تا صدای حرف زدن خودشان را بشنوند، بعضی دیگر حرف‌هایشان را در میان می‌گذارند زیرا زندگی واقعی ندارند، آنها با نشان دادن جزئیات برای شمایی که ترجیح می‌دهید چیزی ندانید، یک فرد خیالی می‌سازند و پس از آن شخص دیگری هست که شایعات بی‌اساس او را باور می‌کند، حتی در مورد او، و سریعا احساس خودمانی شدن می‌کند.ادامه مطلب...
ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : چهارشنبه ۱٢ تیر ۱۳۸٧

تست شخصیت

سلام،

خیلی خوبه که الان یک کمی وقت بگذارین و این تست ۵ دقیقه‌ای را حل کنید.

ضمنا حتما نتیجه تست را با وضعیت واقعی خودتان بررسی کنید و نتیجه را اینجا بنویسید.

http://www.iranmatch.org/personality/index.phpارسال توسط مباشرفر
تاريخ : جمعه ٧ تیر ۱۳۸٧

مفید کار کنیم نه زیاد

بیشتر افراد این توصیه را شنیده‌اند که باید هوشمندانه‌تر کار کنند و نه زیادتر ولی تعداد کمی واقعا از این توصیه پیروی می‌کنند.

این روزها بیشتر صاحبان تجارت و مدیران اجرایی برای دستیابی به اهدافشان ساعت‌های طولانی مشغول کار هستند. اگر شما مجبور شوید ساعت‌های زیادی از یک روز عادی را برای تکمیل کارتان کار کنید سپس کار را اشتباه انجام می‌دهید! در اینجا ۵ استراتژی برای کمک به شما در هوشمندانه‌تر کار کردن به جای بیشتر کارکردن ارائه می‌شود :ادامه مطلب...
ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : پنجشنبه ٦ تیر ۱۳۸٧

متد جدید ارزیابی عملکرد

 

پسر کوچکی وارد داروخانه شد، کارتن جوش شیرنی را به سمت تلفن هل داد. بر روی کارتن رفت تا دستش به دکمه های تلفن برسد و شروع کرد به گرفتن شماره ای هشت رقمی.

مسئول دارو خانه متوجه پسر بود و به مکالماتش گوش داد. پسرک پرسید،" خانم، می توانم خواهش کنم کوتاه کردن چمن ها را به من بسپارید؟" زن پاسخ داد، کسی هست که این کار را برایم انجام می دهد."

پسرک گفت:"خانم، من این کار را نصف قیمتی که او می گیرد انجام خواهم داد". زن در جوابش گفت که از کار این فرد کاملا راضی است.

پسرک بیشتر اصرار کرد و پیشنهاد داد،" خانم، من پیاده رو و جدول جلوی خانه را هم برایتان جارو می کنم، در این صورت شما در یکشنبه زیباترین چمن را در کل شهر خواهید داشت." مجددا زن پاسخش منفی بود".

پسرک در حالی که لبخندی بر لب داشت، گوشی را گذاشت. مسئول داروخانه که به صحبت های او گوش داده بود به سمتش رفت و گفت: "پسر...از رفتارت خوشم میاد؛ به خاطر اینکه روحیه خاص و خوبی داری دوست دارم کاری بهت بدم"

پسر جوان جواب داد،" نه ممنون، من فقط داشتم عملکردم رو می سنجیدم، من همون کسی هستم که برای این خانوم کار می کنه".

 

از مهندس گرجی بابت ارسال این متن سپاسگزارمارسال توسط مباشرفر
تاريخ : سه‌شنبه ٤ تیر ۱۳۸٧

تقدیر و تشکر

سلام،

از تمامی دوستانی که پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد به بنده لطف داشتند و انتخاب اینجانب را از طریق ارسال پست الکترونیک، پیام کوتاه، تماس تلفنی، درج نظر در وبلاگ من تبریک گفتند بسیار سپاسگزارم و من هم برای تمامی آنها آرزوی موفقیت می‌کنم.

امیدوارم که بتوانم عضو شایسته‌ای برای کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد واحد تهران شمال باشم. اولین سئوالی که برای خیلی از دوستان پیش آمده بود، وظیفه کانون در قبال فارغ التحصیلان و همچنین برنامه کانون فارغ التحصیلان برای اعضای خود بود. در زیر قسمتی از سرفصل‌های کلی تعریف شده برای کانون را به اطلاع شما می‌رسانم.

١- اقدام به برگزاری کنفرانس‌ها،‌ سمینارها و گردهمایی‌های علمی،‌ فنی،‌ اجتماعی

٢- انتقال نیازهای علمی و فنی و بخش‌های مختلف اجرایی کشور به واحد دانشگاهی و مساعدت در زمینه اشتغال فارغ التحصیلان در این مراکز

٣- تلاش برای تحکیم روابط فی مابین، بین فارغ التحصیلان واحد دانشگاهی از طریق ایجاد باشگاه، فعالیت ورزشی،‌ تشکیل اردو و گردهمایی

۴- آشناتر نمودن فارغ التحصیلان و دانشجویان با محیط‌‌ های صنعتی،‌ علمی، فنی از طریق بازدیدهای علمی

۵- انجام پروژه‌های مشترک علمی و فنی و تحقیقاتی بین دانشگاه و بخش‌های اجرایی کشور

۶- ایجاد ارتباط با سایر کانون‌ها، موسسات و انجمن‌های علمی،‌تحقیقاتی مرتبط با اهداف کانون

٧- انتشار بولتن و خبرنامه کانونارسال توسط مباشرفر
آخرین مطالب