اولین پایگاه اینترنتی مهندسان و دانشجویان صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال
این وبلاگ در سال 1383 به منظور ایجاد ارتباط مستمر بین دانشجویان و دانش آموختگان رشته مهندسی صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال تاسیس گردید. لطفا جهت استفاده از منوی سمت راست وبلاگ چند لحظه صبر کنید

تاريخ : چهارشنبه ٢٧ شهریور ۱۳۸٧

بازخور یا بازخورد

مساله این است، بازخور یا بازخورد ... مساله این نیست،‌ بلکه موضوع خود ارزیابی است. به هر حال من هم چون می‌خواستم از عملکرد چند ساله خودم یک نظر خواهی کرده باشم اقدام به راه اندازی نظر سنجی در قالب ارائه نمره به عملکرد چهار ساله وبلاگ از ٢٠نمره کردم.

خوشبختانه با اقبال خوبی هم مواجه شد و مراجعه کنندگان مختلفی شرکت کردند. خلاصه نتیجه آن تا امروز که این یادداشت را برای شما می‌نویسم به شرح زیر است :

١- درصد آرای اخذ شده برای نمره ١٨-٢٠ ،   ٣۶.١%

٢- درصد آرای اخذ شده برای نمره ١۵-١٧ ،‌   ۴۴.٩%

٣- درصد آرای اخذ شده برای نمره ١۴-١٠ ،    ۴.٢%

۴- درصد آرای اخذ شده برای نمره  زیر ١٠،   ١۴.٨%

با توجه به آمار فوق، نمره خوبی را برای این چهار سال فعالیت اخذ کردم. امیدوارم که همچنان بتوانم با کمک شما دوستان این مسیر را با موفقیت طی کنم.ارسال توسط مباشرفر
تاريخ : پنجشنبه ۱٤ شهریور ۱۳۸٧

5 رشته دانشگاهی پول‌ساز

 

جهان به‌ویژه در سال‌‌های اخیر به آموزش و تحصیلات عالیه بیشتر از هر چیز دیگر در زندگی اهمیت می‌دهند. برای مردم بعد از خرید خانه، داشتن تحصیلات دانشگاهی دومین سرمایه‌گذاری مفید برای آینده به شمار می‌آید. همچنین تحصیلات دانشگاهی یکی از مطمئن‌‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در دنیا است که می‌تواند تا آخر عمر یک زندگی راحت و بدون دغدغه را تضمین کند.

اما با وجود اینکه ادامه تحصیل در دانشگاه و رفتن به دنبال مدارک عالی تحصیلی همیشه بهترین گزینه است، اما پیش از خرج کردن پول‌تان برای تحصیل در دانشگاه حتما این مطلب را بخوانید. تحقیقات چند دانشگاه معتبر جهان از جمله هاروارد و آکسفورد در کنار وزارت آموزش عالی آمریکا نشان داده‌است که چند رشته دانشگاهی در سراسر دنیا بیشترین بازده مالی را داشته‌اند. معنای دیگر این جمله آن است که این رشته‌ها را بخوانید تا آینده شغلی و زندگی ثروتمندی داشته باشید. نتایج این تحقیق را سایت اینترنتی یاهو منتشر کرده‌است.

  MBA

 

 

 ساده‌ترین نتیجه این تحقیق آن است که کسانی که مدرک کارشناسی یا ‌‌لیسانس دارند 88 درصد بیش از دارندگان دیپلم درآمد به دست می‌آورند. متوسط این افزایش 88 درصدی 23300 دلار در سال است. دارندگان مدرک‌‌ لیسانس در کل زندگی خود می‌توانند درآمد 1/2 میلیون دلاری داشته‌باشند، درحالی‌که همشهریان یا هموطنان دیپلم آنها شاید به اندازه 2/1 میلیون دلار درآمد به دست بیاورند. این فاصله البته در رشته‌‌‌هایی مانند بازرگانی، بهداشت و درمان و تکنولوژی بیشتر است، اما در دنیا 5 رشته دانشگاهی وجود دارد که بیشترین بازگشت مالی را برای تحصیل‌کنندگان آن به همراه می‌آورد.

1) فوق‌‌لیسانس MBA
محبوبیت این رشته در میان دیگر رشته‌‌‌های دانشگاهی جهان دلیل موجهی دارد. دانش‌آموختگان این رشته به طور متوسط 35 درصد بیشتر از ‌‌لیسانس‌‌‌های همین رشته و البته رشته‌‌‌های دیگر درآمد به دست می‌آورند. هر چند هزینه تحصیل در این رشته دانشگاهی بالاست، اما درآمدی که در آینده دانش‌آموختگان این رشته به دست خواهند آورد، بسیار بیشتر از میزان شهریه آن است.

2)‌‌ لیسانس علوم مهندسی
بر اساس آمار اداره کار فدرال آمریکا، پایه حقوق مهندسان در کشور‌‌های آمریکایی و اروپایی در مقایسه با دیگر دانش‌آموختگان بالاتر است. اگر کسی تنها 4 سال را به تحصیل در یکی از رشته‌‌‌های دانشگاهی بپردازد، دست کم سالانه 50 هزار دلار حقوق پایه خواهد داشت. در این میان مهندسان پتروشیمی در صدر قرار دارند...ادامه مطلب...
ارسال توسط مباشرفر
آخرین مطالب