اولین پایگاه اینترنتی مهندسان و دانشجویان صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال
این وبلاگ در سال 1383 به منظور ایجاد ارتباط مستمر بین دانشجویان و دانش آموختگان رشته مهندسی صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال تاسیس گردید. لطفا جهت استفاده از منوی سمت راست وبلاگ چند لحظه صبر کنید

تاريخ : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸٥

(۱۲۳) مدیران با دقت بخوانند ...!


سعی کنید هنگام تردد در راهروهای اداره همیشه پرونده زیر بغل داشته باشید:

     این ترتیب به نظر کارمند سخت کوشی میرسید که قرار است در جلسه مهمی شرکت کند. کسانی که دست خالی این طرف و آن طرف میروند عاطل و باطل به نظر میرسند و تصور عموم از کسانی که روزنامه زیر بغل دارند این است که زیر کار در میروند و به جای آن وقت خود را صرف خواندن روزنامه و حل جداولش میکنند.

برای این که به نظر برسد سرتان شلوغ است:

   


  از کامپیوتر استفاده کنید. استفاده از کامپیوتر در نگاه خیلی از کسانی که چشم‌شان به شما می افتد مترادف ?کار? است در حالی که شما می‌توانید فرصت را مغتنم شمرده و ایمیل‌های شخصی و دریافت و ارسال نمایید، چت کنید در مورد موضوعات مورد علاقه خود سرچ کنید، وبلاگها و سایتهای مورد علاقه خود را نگاه کنید و بدون اینکه ذره‌ای کار انجام داده باشد، حسابی خوش بگذرانید و اگر زمانی توسط رئیس‌تان گیر افتادید (که حتما گیر می‌افتید) بهترین دفاع این است که ادعا کنید در حال یادگیری نرم‌افزار جدیدی هستید که به نوعی به کارتان مرتبط است.

میز کارتان را به هم بریزید:

     اطراف خودتان را حسابی با اسناد و جزوات و اوراق پر کنید. در نگاه افراد حجم کاری که دیده میشود مهم است. اگر میدانید قرار است کسی در دفتر کارتان در مورد کارش با شما دیدار داشته باشد اسناد و مدارک مربوط به او را در میان اوراق خود گم و گور کنید و بعد در حضور او دنبالشان بگردید.

از منشی تلفنی استفاده کنید و حتی المقدور به تماس‌ها پاسخ ندهید:

     افراد برای این که چیزی به شما بدهند با شما تماس نمیگیرند، آنها تماس میگیرند تا شما برای آنها کاری انجام دهید و فقط بلدند برای شما دردسر بسازند و این منصفانه نیست!

ظاهری آشفته و پریشان داشته باشید:

     ظاهر پریشان شما رئیس‌تان را متقاعد میکند که سر شما حسابی شلوغ است.

کاری کنید که به نظر برسد تا دیروقت کار میکنید:

     همیشه دیر دفتر را ترک کنید به خصوص زمانی که رئیس‌تان در اداره است. میتوانید از این فرصت برای خواندن مجلات، کتابها و سرگرمی‌های این چنینی که همیشه قصد انجامشان را داشتید ولی فرصت نکرده‌اید استفاده کنید.

آه بکشید:

     زمانی که افراد زیادی اطرافتان هستند وانمود کنید دارید به سختی کار میکنید و بعد با صدای بلند طوری که همه بشنوند آه بکشید. تصور حجم بالای کاری که دارید انجام میدهید آن‌ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

از الفاظ قلمبه سلمبه استفاده کنید:

     اگر چنین واژه‌هایی بلد نیستید معادل انگلیسی کلمات مرتبط با حوزه کاریتان را پیدا کنید و به خصوص هنگام صحبت کردن با مافوق خود به جای کلمات فارسی از آن‌ها در جملات‌تان استفاده کنید. مهم نیست که او متوجه آن چه میگویید میشود یا خیر!

مهم این است که شما تاثیر گذار به نظر میرسید.

این را برای مدیرانی نوشتم که معیار ارزیابیشون همین چیزهاست. امیدوارم که بدآموزی نداشته باشه.

ضمنا این متن را خانم نازلی ابراهیمی دانشجوی مدیریت اجرایی - ارسال کردند که همین جا از ایشون کمال تشکر و قدردانی را دارم.ارسال توسط مباشرفر
آخرین مطالب