اولین پایگاه اینترنتی مهندسان و دانشجویان صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال
این وبلاگ در سال 1383 به منظور ایجاد ارتباط مستمر بین دانشجویان و دانش آموختگان رشته مهندسی صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال تاسیس گردید. لطفا جهت استفاده از منوی سمت راست وبلاگ چند لحظه صبر کنید

با رئيس اداره بد خو چگونه رفتار كنيم؟

 

(قسمت اول)

      نمي تـوانـيد کـارفـرمـاي خـود را تــحمل کـنيـد؟ به اين دليل اشتياقتان را به کار از دست داده ايد؟ اگر چنين است شما جزء يکي از ميليون ها کارمندي هستيد که براي مديرهاي سخت گير، قدر نشناس و بي ادب کار مي کنند. حـتـي اگر شغل و همکارانتان را نيز دوست داشته باشيد، اگـر نـتوانيد با رئيس خود کنار بياييد، آنوقت به طور حتم در رابطه با کار خود دچار مشکل مي شويد.اگـر تــحت نظر يک کارفرماي نالايق، خودخواه و بي فکر کار کنيم، آنگاه بــطور حتم در محل کار خود دچار تعارض هايي  خـــواهيم شد.

     در اين قسمت شرايطي را که ممکن است يـک رئيـس بـدخـــو برايتان به وجود آورد  و اثرات آن را مورد مطالعه قرار داده ايم.... تصميم با شما است که تحمل کنيد يا به همه چيز پايان بخشيد.

 

ذهنيت کارفرما

آيا هميشه آرزو نمي کنيد که اي کاش يکبار ديگر مي توانستم با رئيس خود همانطور که در روز مصاحبه شغلي گفتگو کردم، صحبت کنم؟ به هر حال شما دو نفر ميخواهيد با يکديگر کار کنيد و همکاري جزئي از رابطه شما را تشکيل خواهد داد. اگر رئيستان شما را به ياد يکي از شخصيت هاي کمدي بدخو مي اندازد در آنصورت شما حتما با مشکل مواجه خواهيد شد (به ويژه اگر مدل موهايش هم مثل همان شخصيت باشد!)

 

نشانه هاي مدير بد

ü      به کارمندان اعتماد نمي کند

ü      براي آنها احترام قائل نيست

ü      از آنها پشتيباني نمي کند

ü      در موارد حساس از آنها کمک نمي گيرد

ü      برخوردي خشن و گستاخ از خود بروز مي دهد

ü      به آنها تشر زده و تهديدشان مي کند

ü      به تعادل شغلي/ خانوادگي اعتقاد ندارد

ü      کارهاي زيادي را واگذار مي کند و براي هر يک مهلت کمي قائل مي شود

ببينيد کارفرماي شما به کداميک از دسته بندي هاي زير تعلق دارد و روش برخورد با او را ياد بگيريد.

؛ضمنا از آقای علي هاشمي (همکار و دوست عزيزم) بابت ارسال اين مطالب متشکر هستم؛ارسال توسط مباشرفر
آخرین مطالب