297- ترفندهای کسب و کار

مزرعه‌دار در تکزاس

چاک از یک مزرعه‌دار در تکزاس یک الاغ خرید به قیمت ۱۰۰ دلار. قرار شد که مزرعه‌دار الاغ را روز بعد تحویل بدهد. اما روز بعد مزرعه‌دار سراغ چاک آمد و گفت: «متأسفم جوون. خبر بدی برات دارم. الاغه مرد.»

 چاک جواب داد: «ایرادی نداره. همون پولم رو پس بده.»

 مزرعه‌دار گفت: «نمی‌شه. آخه همه پول رو خرج کردم..»

 چاک گفت: «باشه. پس همون الاغ مرده رو بهم بده.»

 مزرعه‌دار گفت: «می‌خوای باهاش چی کار کنی؟»

 چاک گفت: «می‌خوام باهاش قرعه‌کشی برگزار کنم.»

 مزرعه‌دار گفت: «نمی‌شه که یه الاغ مرده رو به قرعه‌کشی گذاشت!»

 چاک گفت: «معلومه که می‌تونم. حالا ببین. فقط به کسی نمی‌گم که الاغ مرده است.»

 یک ماه بعد مزرعه‌دار چاک رو دید و پرسید: «از اون الاغ مرده چه خبر؟»

 چاک گفت: «به قرعه‌کشی گذاشتمش. ۵۰۰ تا بلیت ۲ دلاری فروختم و ۸۹۸ دلار سود کردم.»

 مزرعه‌دار پرسید: «هیچ کس هم شکایتی نکرد؟»

 چاک گفت: «فقط همونی که الاغ رو برده بود. من هم ۲ دلارش رو پس دادم.»

/ 5 نظر / 28 بازدید
سعیدی

به این میگن "کسب وکار" business !

دانلودستان مهندسی صنایع

جای بسی خوشحالیست که سایت ها و وبلاگ ها در زمینه مهندسی صنایع زیاد بوده و این موضوع نمایانگر بالا رفتن حس اشتراک اطلاعات فنی و اطلاع رسانی در علاقه مندان به این رشته می باشد. " دانلودستان مهندسی صنایع "، با ارائه جزوات، مقالات، كتب و انتشار گزیده‏ی دانش مرتبط با مهندسی صنایع می كوشد در پیشبرد سطح علمی این شاخه از مهندسی در ایران موثر باشد. استفاده مطالب این وبلاگ به دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و علاقمندان مهندسی صنایع توصیه می شود. بدین وسیله " دانلودستان مهندسی صنایع "، آمادگی خود را برای تبادل لینك با وبلاگ ها و سایت های مرتبط با مهندسی صنایع اعلام می كند. در صورت تمایل وبلاگ ما را با نام " دانلودستان مهندسی صنایع " لینك نمایید و به ما اطلاع دهید. آدرس "دانلودستان مهندسی صنایع": http://AminBadri.mihanblog.com مدیر وبلاگ: سید امین بدری (كارشناس ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت ایران)

ehsan

ali bud harf nadasht

ابتهاج

سلام از بابت نظردهی تان در برگه انترنتی بنگاه دانش اقتصاد خیلی خوشحالیم. بنابر درخواست شما سایت تان را در بخش لینکهای سایت مان ثبت کردیم. از شما هم خواهشمندیم تا ما را بنام بنگاه دانش اقتصاد لینک نمائید. موفق و شادکام باشید.

سلام من دانشجوي كتابداري ترم 6 مقطع كارشناسي هستم نظرتون در مورد اين پاراگراف مي خواستم استاد دانشگاه در واقع مدير اطلاعات مي باشد كه اطلاعات را به دانش اموزان منتقل مي كند و بايد اين انتقال اطلاعات به انها به گونه اي صورت بگيرد منجر به ايجاد دانش در دانشجويان شود كه با اين اوصاف استاد هم مي تواند به عنوان مدير دانش تلقي شود با تشكر .