۱۱۱- کودک 2 ساله وجود

 کودک 2 ساله

سلام

نظرتون درباره این عکس چی هست؟

تا حالا شده که  توی آیینه به خودتون نگاه کنید؟

چند لحظه فکر کنید

کودک دو ساله

برای دیدن جواب من، این چند خط زیر را مارک کنید. با سفید نوشتم چون اول شما فکر کنید و بعد نظر نویسنده وبلاگ را بدونید.

آره بابا این چه سئوالی است؟

معلومه که هر روز صبح که از خونه خارج میشین، قبلش یک نگاه به خودتون میندازین...

 تا حالا از خودتون پرسیدین که تا امروز برای خودم و خانوادم چه کاری کردم؟

تا حالا از خودتون پرسیدین که برای دوستای قدیمی خود چه کاری انجام دادم؟

تا حالا به این فکر کردین که اگر مهندس صنایع نمیشدین چه کاری میکردین؟الان وضعیتتون چی بود؟برای شکرانه اون چه کاری کردین؟!!

این دوست دو ساله من هم همین فکرا رو کرده که یک دفعه تعجب کرده و گفته که از فردا صبح از خودم میپرسم که تا امروز چی کار کردم. نکنه فکر کنین که این میزهایی که پشتش نشستین همیشگی است ... نه بابا همه اینها کرایه ای است. عمو هاشم و توپول دوتا از همکارام هستن... من و توپول یک طرحی دادیم که سال آینده واحدمون رو بترکونیم ولی عمو هاشم میگه زیاد به فکر این نباشیم که بترکونیم!! همیشه یادتون باشه که سازمان باید پابه پای شما جلو بیاد.اگر یک روز به جرم مجرد بودن دودرتون کردن اصلا ناامید نشین چون برای حل یک مساله چندین راه حل وجود دارد.

مهندس صبا یک روز به من گفتن که اگر یک روزی دیدم که موندن و نمودن من توفیقی به حال سیستم نداره، حتما برم و بدونم که حتما نفر دیگری هست تا کار منو انجام بده  ... پس همیشه باید نفر اول بود.

هر روز صبح از خودتون بپرسین که تا امروز چند تا کار مثبت انجام دادین تا اینکه آخر ماه با هم حساب کنیم. خیلی مهم هست، از همین الان این کار را بکنید.

دوستان یادتون نره که عضو گروه صنایع در یاهو بشین( برای اطلاعات بیشتر به چند نوشته پایین توجه کنید)

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرتضی حمزه

آینه برای مهندسین صنایع چندان خوب نیست. چون ما نباید متمرکز به خودمون باشیم. کلا ما نباید متمرکز به یک موضوع خاص باشیم. ما باید همه چیز رو در کل ببینیم. من اگر مهندس صنايع نمی شدم حتما کارگردان سينما می شدم . سال ۷۸ من کارگردانی دانشگاه هنر هم قبول شدم ولی مهندسی صنايع رو ترجيح دادم. تا حالا فکر کردين که چقدر شخصیت و طرز تفکر کارگردانهای سينما به مهندسين صنايع نزديکه؟ خوب به هر حال ما هم کارگردانهای واحدهای اقتصادی هستیم دیگه!

متین کریمی نیا

من اصبح و لم یهتم بامورالمسلمین، فلیس بمسلم. در تایید فرمایش شما خواستم عرض کنم که در دین ما هم به این مساله تاکید شده. مهم هم نیست که به دین مقید باشیم یا نه. مهم اینه که انسان باشیم. آدمی را آدمیت لازم است.

رضا آيتی

مهندس صنايع شدی که با فونت سفيد می نويسی ديگه....وگرنه کدوم آدم عاقلی همچين کاری می کنه!

پريسا

پسر دايی عزيزم! زياد به مهندس بودن فکر می کنی!!!خبری شده اگه خدا بخواد؟!؟!؟!

سعيد جان به نکته جالبی اشاره کردی واقعا اگر تحصيلات و يا شغلی را که الان احراز کرديم نداشتيم چه ميکرديم . ميگن از بزرکی پرسيدن اگر فرصت دوبارهای به تو داده ميشد چه ميکردی او در پاسخ گفت همان کارها را فقط با سرعت بيشتر واقعيت اين است که به حکم سرشتمان گريزی از اين راه نيست ولی همانطور که اشاره کردی چه خوبست که حداقل هر از چند گاهی به اين مطلب فکر کنيم که واقعا تا به حال چقدر برای همنوع خود مفيد بوده ايم . آخر انکه به نکته خوبی اشاره کردی ممنون.

مهدی

با سلام.. از وبلاگ خوبتون تشکر ميکنم.مخصوصا مقالات بسيار مفيدتان. و اميدوارم در تمام مراحل زندگی سربلند و پيروز باشين

مرجان آقايی

سعيد جان ۱ مطلب جالب داشتم چون اينجا جا نشد برات ايميل كردم حتما بخونش . زياد هم زندگي را سخت نگير البته منظورم در حوزه كارت است. تو مملكت ما كي درست كار ميكنه كه ما مهندسين صنايع دوميش باشيم. خلايق هر چه لايق

سید عباد

با سلام با دیدن این عکس به این فکر افتادم کمتر به اطرافیانم گیر بدم خیلی دیر شده ولی بهتر تا فرصت هست از خودم شروع کنم

سينرژی

سلام نمی‌دانم شاهد رشد روز به روز کودکی در اطرافتان بوده‌ايد يا نه. واقعا انسان شاهکار خلقت است. بسيار شگفت‌انگيز است وقتی مشاهده می‌کنی کودکی چگونه روز به روز به خود شناسی می‌رسد٬ دست و پايش را پيدا می‌کند و خودش را در آينه مي‌شناسد و کم کم بزرگ می‌شود٬ ولی در آخر عمر متوجه می‌شود که هنوز خود را به طور کامل نشناخته است. شاد باشی.

سينرژی

قرار دادن مقالات در وبلاگتان٬ کار بسيار ارزشمندی است. اطلاع رسانی‌هايتان هم عالی است. تلاشتان در جهت ايجاد محتوای فارسی در اين فضای مجازی در خصوص مهندسی صنايع ستودنی است. موفق باشيد.