326- نمونه عملی

تاک سنگ کواک، (1911 چین-1990 هنگ‌کنگ) پدر والتر، توماس و ریموند کواک و همسر سیو هینگ کوانگ، یک کارآفرین چینی و بنیان گذار بزرگترین شرکت توسعه املاک هنگ‌کنگ بود. او پس از جنگ جهانی دوم به هنگ‌کنگ مهاجرت کرد و به همراه دو شریک خود این شرکت را تاسیس کرد. مقام ریاست او پس از مرگش به خاطر حمله قلبی به پسر بزرگ‌تر او، والتر رسید.والتر (پینگ شئونگ) کواک متولد سال 1950 در هنگ‌کنگ رییس و مدیرعامل شرکت SHKP است.

او به همراه برادرانش، توماس و ریموند شرکت خانوادگی پدر را به ارث بردند. والتر و برادرانش پس از لی کا شینگ و لی شائو کی، در جایگاه سوم ثروتمندان هنگ‌کنگ قرار دارند. او در سال 1997 توسط آدم ربایان ربوده شد؛ اما گفته می‌شود با پرداخت مبلغ 600 میلیون دلار هنگ‌کنگ آزاد شد. والتر که این ربوده شدن اثر بدی رویش گذاشته بود، مسوولیت‌های اجرایی خود در شرکت را به برادرانش سپرد و تنها عنوان رییس و مدیر عامل را حفظ کرد. والتر دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترای افتخاری مهندسی شهرسازی از کالج سلطنتی علوم و تکنولوژی دانشگاه لندن بوده و همچنین عضو موسسه مهندسی شهرسازی بریتانیا و انجمن مهندسان هنگ‌کنگ است. والتر یکی از مدیران اجرایی شرکت سان ای ویژن و یکی از مدیران شرکت بین‌المللی حمل‌و‌نقل و شرکت ویلسون پارکینگ و شرکت‌های دیگر است. سان ای ویژن یک شرکت

IT و از شرکت‌های تابعه گروه سان هونگ کای است. این شرکت فراهم‌کننده خدمات اینترنتی و خدمات مدیریت سیستم‌ها و طراحی و نصب ماهواره و سیستم‌های امنیتی است.

پسر دوم خانواده کواک، توماس (پینگ کوانگ) کواک متولد سال 1951 است. او در حال حاضر مدیر و نایب‌رییس شرکت سان هونگ کای است. او از کالج سلطنتی دانشگاه لندن مدرک کارشناسی مهندسی شهرسازی و از مدرسه تجارت دانشگاه لندن مدرک MBA گرفته است. توماس کواک بیش از 30 سال است که به شرکت خانوادگی پیوسته است. توماس، مدیر اجرایی شرکت سان ای ویژن و یکی از مدیران بانک ایست ایژا است. او همچنین ریاست هیات‌مدیره دانشکده اقتصاد و تجارت دانشگاه هنگ‌کنگ را نیز بر عهده دارد.ریموند (پینگ لوئن) کواک متولد سال 1952، کوچک‌ترین پسر خانواده و نایب‌رییس و مدیر شرکت سان هونگ کای است. او رییس شرکت سان ای ویژن است. ریموند از دانشگاه کمبریج مدرک حقوق و مدرک MBA از دانشگاه ‌هاروارد و مدرک دکترای افتخاری مدیریت از دانشگاه اوپن هنگ‌کنگ و دکترای افتخاری حقوق از دانشگاه چینی هنگ‌کنگ دریافت کرده است. ریموند رییس شرکت مخابرات اسمارتون و از مدیران شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی و چند شرکت دیگر در هنگ‌کنگ است.

خانم کوانگ، مادر خانواده نیز همچنان در شرکت خانوادگی مشارکت دارد و از سال 2008 رییس و مدیر غیراجرایی شرکت است. خانم کواک در کسب و کار املاک و مستغلات بیش از 40 سال سابقه کاری دارد. او همچنین در فعالیت‌های خیریه و اجتماعی مختلفی از طریق بنیاد کواک مشارکت داشته است. هیات‌مدیره و مدیران ارشد شرکت سان هونگ کای احترام زیادی برای خانم کوانگ قائل هستند.

منبع: دنیای اقتصاد

 

/ 1 نظر / 32 بازدید

مدیریت محترم وبلاگ با سلام و احترام؛ دفتر مرکزی شرکت مدیران هم اندیش فراخیز در تهران جهت همکاری در بخش طرح و برنامه ریزی کارآموز می پذیرد. لطفا در صورت امکان از طریق این وبلاگ و همچنین دوستان اطلاع رسانی فرمائید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره تماس 88220526 و 88220505 با اینجانب تماس حاصل فرمائید. با تشکر محسن آشورزاده مدیر اجرائی