260- سرهنگ هارلان ساندرز

KFC

سلام،

شاید غذای ویژه این رستوران زنجیره‌ای را تا به امروز امتحان کرده باشید. درسته همان جوجه سوخاری ویژه مربوط به KFC که دستور پخت آن توسط سرهنگ ساندرز تهیه شده است.

 

سرهنگ ساندرز در سن 66 سالگی کار خود را در نیروی دریایی ارتش آمریکا از دست داد و مجبور به ادامه زندگی از طریق دریافت مستمری بازنشستگی بود. مستمریی که اصلا کفاف خرج زندگی را نمی‌داد!! ایشان در همان سن 66 سالگی تصمیم گرفت تا دستور پخت جوجه سوخاری خود را به رستورانی بفروشد ... اما این کار در ابتدا بسیار سخت و دشوار به نظر می‌‌رسید. درست حدس زدید ایشان 1009 بار به رستوران‌های مختلفی مراجعه کرد تا سر‌انجام موفق به فروش دستور پخت مرغ سرخ شده گردید. از آن پس در سنی که غالب مردم از کار کردن دست می‌کشند و بازنشسته می‌شوند، به‌سوی مولتی ملیونر شدن پیش رفت.

نتیجه اخلاقی : خوب است بر روی شانه غول‌ها ایستاد و به آینده نگاه کرد.

کتاب "پدر پولدار، پدر بی پول" نوشته رابرت کیوساکی - کتابی است که خواندن آن به تمام مردم به خصوص دانشجویان MBA توصیه میشود ... به نظر من شما هم آن را مطالعه کنید.

در این کتاب با مفاهیم تازه دارایی و سرمایه آشنا می‌شوید. به میزان در‌آمد خود و نیز ۲ ماه رایگانی که از کسر بیمه و مالیات لحاظ می‌شود توجه می‌کنید(اگر در ماه ۶۰۰ هزار در آمد دارید چیزی حدود 100 هزار آن را بیمه و مالیات می دهید- یعنی سالی حدود 1.2 میلیون که معادل دو ماه رایگان است تعجب - تا حالا به آن فکر کرده اید). به تجربه سایر انسان‌های موفق که بدون سرمایه اولیه‌ای شروع به سرمایه گذاری می‌کنند آشنا می‌شوید ... پس حتما آن ار مطالعه کنید

/ 1 نظر / 2 بازدید
رضا

خیلی پیشنهاد خوبیه کتاب پدر پولدار پدر بی پول و من میخوام اضافه کنم که همه باید بخوننش چون برای زندگی در دنیای سرمایه داری (حتی اگر ازش بدمون بیاد و بخوایم باهاش مبارزه کنیم) باید اون رو به خوبی بشناسیم. کتابهای رابرت کیوساکی فوق العاده هستن در این زمینه و کاملا باعث شناخت بهتر از روابط اقتصادی در اجتماع میشن. البته یه مقدار بعضی قوانینش با ایران فرق داره چون بر اساس قوانین آمریکا نوشته شده اما خوب کلا ایران هم مثل آمریکا سرمایه داری کاپیتالیستی محسوب میشه و میتونه کتاب مفید باشه باز هم[چشمک][لبخند]